#ObjemovkaJakoVino: Piece of cake

Pěkný nedělní večer přeji!

Opět se hlásím s tak už nějak pravidelným fitness updatem naší objemové fáze, která je trénink od tréninku vtipnější. Ptáte se proč? Mno, musím uznat, že pokud nás s Leňou při cvičení někdo sleduje z povzdálí, musí z nás občas chytat záchvaty smíchu. -> #StayRetard #PribehyObycejnehoSilenstvi 😃

Už jsou to tři týdny (čili půlka měsíce), co jsme zpátky v sedle s názvem objemovka. Vím, že spousta lidí označení této fáze nemá rádo, osobně nechápu proč. Objem přeci nutně nemusí znamenat nabírání obrovských tukových zásob. Já mám ten název spojený primárně s rostoucím objemem svalové hmoty. 💪😇 Ale to bych asi zacházela dost do detailů, takže zpět k reportu – tento týden šel velmi dobře. Řekla bych, že až hladce. A zjistila jsem (nečekaně), že je to všechno jenom o té zpropadené hlavě a nastaveném mindsetu – jakmile si totiž vsugerujete, že to nedáte, tak to prostě nedáte, i kdyby jste se měli po*rat. 💩 Osobně jsem se o tom přesvědčila u tlaků na ramena v sedě s jednoručkami – zatímco minulý týden jsem na sebe hodila činku (jo, jsem v pořádku, a ne, nebolelo to), tento týden jsem tlakovala jako pán! Tlaky s jednoručkami mi vadí pouze v jednom ohledu – jakmile nemám perfektně zafixovaný střed těla, rozkymácím se a pak přebírá velení strach v hlavě. V tomto ohledu jsem opravdu ráda za Leňu, která mi jistí partie náchylné na úraz (třeba lokty).

Ale prozatím držíme tempo a navyšujeme váhy stanoveným způsobem, i když u takové jednoručky za hlavu (tricepsový cvik) očekávám v příštích týdnech stop stav. Abyste rozumněli, naše posilovna nemá jednoručky všech váhových kategorií, což v praxi znamená následující: První týden objemovky jsem začínala na váze 35 kg a mělo se týden co týden navýšit o 1 kg. Mno, ale 36kg činku nemáme, takže jsme druhý týden cvičily s 37čkou. To bylo ještě v pohodě, triceps je nejsilnějšího partií celého mého vršku. Tento týden se mělo navýšit na 38 kg. Takovou jednoručku ale v posilovně taky nemáme, takže jsme vzaly kterou? No samozřejmě že nejbližší dostupnou, takže hello 39kg mrcho! 🙊 V tento moment už šlo do tuhého, neboť jsme tu činku ve dvou musely dostat nahoru na trůn (= divná lavice zabírající velké množství místa 😃), a opravdu jsem u tohoto cviku měla strach jak o sebe, tak o Leňu. Asi by mi nebyla vděčná, kdybych na ni tu činku hodila (nebo kdyby mi přistála na noze, ono ani ten 15kg kotouč tehdy v létě nebyl nic příjemného 💩🙊 -> aneb sportem k trvalé invaliditě).

A jelikož se nacházíme v půlce plánu a z předchozí objemové fáze máme vypozorováno, že to je ta část, kdy si svaly začínají zvykat, nastává čas na menší změny. Je to z toho důvodu, že chceme, aby byly svaly neustále v pozoru a pracovaly tak, jak potřebujeme. Přeci nebudeme ztrácet 2 týdny když víme, že to těm našim svalům dá naprosté minimum. 💪🤔 Zatím tento individuální systém objemovky hodnotím velice kladně. Každý trénink je pro nás ve znamení vyšších váh, obrovské pumpy a překonávání sebe samých. Co je na tom ale nejlepší je fakt, že i když svaly při provádění cviků křičí (a občas i my), jakmile přijde na pauzu mezi sériemi, už opět vymýšlíme, co dalšího bysme mohly vyzkoušet. Prostě pokud máme s Leňou něco společného, tak to, že nemáme limity a jsme ochotné vyzkoušet vše, což mě neskutečně baví a naplňuje. 😌 I z toho důvodu čekají naši alma máter Old Style Gym veeeelké změny, a nejen ji. Aneb #TeamEuforia k vašim službám. Již brzy. Takže stay tuned. 🙈

No a co standardní páteční heavy legday? Klasicky jsem opět navýšila na zadních dřepech (aktuální maximum 67,5 kg), i na těch čelních, zde jsem však byla limitována úchopem – již pár týdnů mě bolí levé předloktí, takže se mi hůře držela osa. Ale sérii jsem odjela a Leňa na moji prosbu po tréninku provedla masáž předloktí. No, co vám budu povídat, nebudu lhát když napíšu, že jsem se při tom málem pozvracela. A to jakože fakt. 🤢😪 Po KAŽDÉ Lenině masáži si říkám, že to byla top strop bolest a že určitě nemůže být nic horšího. Už bych se mohla ponaučit, protože zatím každá partie, kterou mi Leňa rozmasírovala, pro mě byla ve znamení top strop bolestí – ta úleva v dalších dnech je však k nezaplacení 😭🙌. Ale zpět k tréninku – stejně jako jsem navýšila na dřepech jsem navyšovala i na mrtvolách, ale pravděpodobně jsem neměla svůj den, neboť jsem musela ubrat (na 65 kg). To mi ale vůbec nevadilo, je třeba vypilovat techniku a pořádně cvik procítit, na honění ega aktuálně není prostor (za to mi bolavá bedra nebo jiné strasti nestojí). Ale jakmile bude provedení cviku dle mých představ, s čistým svědomím navýším – přeci jen chci svalíky stimulovat i touto cestou. ☺️ Tento týden se mi však potvrzuje, že zrovna pro tu hýžďovou část těla bohatě stačí i 10kg kettlebel a opravdu poctivé procítění cviku. Prdka pak bolí tak, že do ní chytám křeče (a to se mi dřív opravdu nestávalo). 😅🍑

No, ráda bych se vykecávala dál, ale mám takový pocit, že zas blbě blábolím, takže to radši ukončím i přesto, že jsem slíbila se rozepsat o svém aktuálním stravovacím vývoji. Ale možná je to spíše na krapet osobnější #kecoprdy, takže pokud vás to zajímá, vyčkejte, určitě vás o to neochudím. 🙌 Zatím svoje aktuální stravování dodržuji pouze 7 dní, ale již teď vím, že těch 7 dní stačilo na to, aby se moje hlava a tělo hodilo do pohody. 😍 Takže věřím, že když v tomto systému vytrvám, budu opět spokojená ve své vlastní kůži a nebudu se xichtit pokaždé, když se na sebe podívám do zrcadla. 🙈

A to už je ode mě opravdu vše, mějte krásný zbytek víkendu!

Gábi

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..