Můj milý deníčku,
čas plyne rychlostí blesku a tak tu máme opět půlku tréninkového měsíce. A opět se stalo to, co při všech předchozích plánech. Tentokrát jsem to ale nečekala, po prvních dvou týdnech jsem si opravdu myslela, že jsem to s nastavením plánu přepískla, ale evidentně ne. Laťka byla nastavena vysoko, a i když se zdálo, že budeme muset plán upravit, neboť ho nebudeme schopné dokončit, tento týden potvrdil, že pro naše duo aka Team Euforia neexistují žádné hranice ani limity. A to, co pro nás bylo před dvěma týdny vražedné, je teď opět v pohodě. 🤔
Tento týden byl ale jiný v tom, že jsme necvičily standardně pondělí – středa – pátek, ale středa – čtvrtek – pátek (hold když si Macáková dovolenkuje … 😅). Chtěla jsem ten čtvrteční (alias středeční) trénink vynechat, ale nakonec jsme si řekly, že nejsme máčky a že to prostě odcvičíme. A hádejte co … Pohodičkaaa. ☺️ A to dokonce tak, že jsme dnes, v neděli, odcvičily plán pondělní 🙊 (pondělky jsou totiž u nás v posilce docela našlapané a máme pak problém vůbec odcvičit a včas zavřít). Já teda nevím jak Leňa, ale já osobně se necítím vůbec unavená, vyčerpaná. Ba naopak se cítím naprosto skvěle a nabitá energií. A co je hlavní – vidím, že mi neuvěřitelným způsobem roste síla (hlavně v té zádové partii, taková páteční 22kg činka k pasu byla “lehká jako pírko”). Toto tvrzení jsem si dnes potvrdila při benchpressu, kdy jsem “na pána” odjela 3 série po 4 opakováních s 80 kg (při té čtvrté mi začalo opět vypínat pravé přední rameno).
Ale při cvičení tricepsové partie se stalo něco, co jsem opravdu nečekala (asi jako Kája Gott každý rok na předávání Slavíků). Existuje jeden cvik na tuto část vršku, který je náročný jak pro člověka, co jej zrovna cvičí, tak pro spottera – triceps press na multipressu (nějak moc eSek tam 😁). A jak ho normálně dokáži odcvičit relativně pouze s menší dopomocí, tak dnes vůbec. Tricepsové svaly mi vypnuly. ALE ÚPLNĚ! 😱 Nebyla jsem schopná je vůbec zatnout, nebyla jsem schopná zaháknout osu zpět do drážky. A ani četné změny úchopů nepomohly. V ten moment jsem vůbec nechápala, co se děje, protože mě nic nebolelo, ale prostě triceps ne a ne to dát. Byla jsem zmatená jak lesní včela a ptala se sama sebe “What did just happen here?!” Jediným logickým vysvětlením pro mě zůstává fakt, že tři dny těžkých silových tréninků po sobě nejsou to pravé ořechové, a to ani tehdy když se tělo necítí znaveno (protože mozek je kulišák a dokáže bolest zablokovat, stejně tak nakopávač 💩).
A jelikož jsem se minulý týden rozhodla opět praštit do častějších těžkých legdayů, učinila jsem změny i v tomto směru. A tak tedy opět dřepuju, a světe div se, dokonce mě to i baví. 🙃 Nebudu lhát, dřepům jsem se dlouhou dobu vyhýbala, navíc mě ten cvik vůbec nebavil a už jenom z představy dřepů jsem měla osypky. Ale zlá kletba byla prolomena a dřepy mi teď vůbec nedělají problém. Zatím se sice držím váhově mezi 70-75 kg, ale třeba se mi opět podaří překonat svůj strach a do konce roku si znovu zkusit stovku. 😅 Nechci to však lámat přes koleno, pokud nebudu dřepovat čistě s nižšími váhami, stovečka se konat nebude. Úrazů a honění ega už bylo dost vloni. 😇 Naopak moje nejoblíbenější mrtvé tahy s těžkými váhami jsou teď mým největším strašákem. 😒 Ozývá se mi při nich pravý lopatkový sval a rozhodně to není vůbec příjemné. Takže je potřeba jít s váhou dolů a poslat tam více opakování, ideálně v supersériích. 🙏
Tento týden jsem také učinila rozhodnutí v oblasti cardia – začnu jej v malých dávkách (= 3×20 minut) opět zařazovat. Jednak je to pro mě fajn rozehřívka právě před těmi těžkými cviky na nohy, a druhak je to taková moje příprava na redukci (+ Vánoce 😅). Jak jsem již psala dříve, tentokrát chci redukci zahájit hned z kraje roku a redukovat pozvolna, do žádných drastických diet se už pouštět nehodlám (a může mě moje tulenní forma sr*t sebevíc). Konkrétní strategii budu ještě konzultovat s Leňou, ale už teď vím, že na množství jídla chceme sahat až tehdy, když vyšší výdej přestane fungovat (a že jsem ochotná cardiovat třeba i tři hodiny 😁).
A to je k dnešnímu fitness updatu vše!
xoxo, Gábi
Napsat komentář